
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 82 pF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height | 550 µm |
| RoHS | Compliant |
| Max Length | 1.05 mm |
| Max Width | 550 µm |
| Min Length | 950 µm |
| Min Width | 450 µm |
| Max Thickness | 550 µm |
| Min Thickness | 450 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
Stock: 3421
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.06198 | $0.61980 |
| 50 | $0.05393 | $2.69650 |
| 100 | $0.04693 | $4.69300 |
| 500 | $0.03565 | $17.82500 |
| 1000 | $0.03505 | $35.05000 |
| 3000 | $0.03343 | $100.29000 |
| 5000 | $0.03189 | $159.45000 |
| 10000 | $0.02941 | $294.10000 |
